تکنیک های مقدماتی فروش تلفنی

معرفی دوره تکنیک های مقدماتی فروش تلفنی

معرفی دوره تکنیک های مقدماتی فروش تلفنی

فروش تلفنی، یکی  از زیرمجموعه های بازاریابی مستقیم است که در آن فروشنده، با استفاده از ابزاری به نام تلفن، خریدار را برای خرید فرآورده یا خدمات تشویق می‌کند.

در واقع نوعی از بازاریابی است که در آن فروشنده از تلفن استفاده می کند، جهت برقراری ارتباط و ارائه اطلاعات به مخاطب و تبدیل آن به مشتری و نهایتاً فروش محصول؛ البته گرفتن وقت ملاقات نیز یکی از مراحل بازاریابی تلفنی است، ولی بستگی به محصول و یا خدماتی که ارائه می دهید، دارد، زیرا برخی از محصولات نیاز به ارائه بروشور و یا اسناد ویژه محصول دارد و می بایست مشتری با ملاحظه بروشورها پرزنت شود.

از آن‌جا که به نظر نمی‌رسد در آینده‌ نزدیک، تلفن از سبد ابزارهای ارتباطی کسب و کارها حذف شود، ‌همچنین هنوز حجم قابل ‌توجهی از فروش و بازاریابی در سطح جهان، به وسیله‌ تماس های تلفنی انجام می‌شود، با در نظر گرفتن اوج درگیری های روزانه و کمبود وقت و الزام مدیران به منظور حفظ زمان و هزینه، فروش تلفنی یکی از ابزارهای مناسب برای بازاریابی و فروش می باشد. در این دوره اصول و مهارت های اولیه فروش تلفنی به همراه تمرینات مرتبط در اختیار دانشجویان عزیز قرار گرفته است و تلاش شده فرآیندهای پایه ای این نوع از فروش مورد بحث قرار گیرد.

سرفصل ها و زمانبندی دوره تکنیک های مقدماتی فروش تلفنی

هفته

نام درس

تاریخ

هفته اول

توضیح سرفصل های دوره

19 مرداد ماه 1399

مزیت ها و محدودیت های فروش تلفنی

اقدامات قبل از شروع تماس

اقدامات حین تماس

بایدها و نبایدهای فروش تلفنی

توصیه های مهم برای داشتن یک مکالمه تلفنی

مرور برخی مطالب

تکنیک های مهم در فروش تلفنی

جمع بندی کلی مطالب

آزمون پایان ترم

تاریخ آزمون باز است.

+نمایش

معرفی استاد دوره


مهدی نجفی نهر

اینجانب مهدی نجفی نهر کارشناس ارشد مهندسی صنایع هستم. دوره های مرتبط با فروش و بازاریابی را بصورت سازمانی آموزش دیده وحدود ده سال است که در این زمینه مشغول تدریس و ارائه مشاوره فروش هستم. خودم فروش را از دهه 80 به عنوان کارشناس فروش شروع کرده و در صنایع مختلفی در این حوزه مشغول فعالیت بودم. دوره های مرتبط با فروش را بصورت مجازی در موسسات خارجی و حضوری با اساتید بنام خارجی و داخلی این حوزه گذرانده ام. پس از این مدت معتقد هستم فروش یکی از سخت ترین و در عین حال چالش برانگیز ترین شغل های دنیاست و فقط کسانی در این امر موفق می شوند که در وهله اول علاقه داشته و نگرش مثبتی نسبت به این شغل داشته باشند. دنیای فروش از نظر درآمد انتها ندارد.توصیه می کنم دوستانی که از زندگی یکنواخت خسته شده و دنبال چالش در زندگی خود هستند حتما وارد دنیای فروش شوند.

2 نظر در مورد "تکنیک های مقدماتی فروش تلفنی"

  1. با سلام
    هزینه کلاس 40 هزار تومان درج شده، اما هنگام پرداخت مبلغ 90 هزار تومان مشاهده میشه.
    کدوم قیمت درست هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *