به تعویق انداختن آپدیت های مربوط به ویندوز ۱۰

خلاصه: ویندوز ۱۰ دائما کاربران خانگی را مجبور می سازد که ویندوز خود را آپدیت کنند. اما کاربران حرفه ای قادرند تا این رویه را مدیریت کنند و تنها زمانی که صلاح دیدند آپدیت های لازم را انجام دهند.

برورسانی های اجباری ویندوز ۱۰ جاذبه های خود را دارد. برای مایکروسافت، این برورسانی ها موجب می شود تا عمده کاربرانش از یکbuild  ویندوز ۱۰ استفاده کنند و مسائل مربوط به پشتیبانی آن کاهش پیدا کند. اما برای کاربران، این بروزسانی ها موجب آن می شود که سیستم آن ها به روز بماند و خطر آلوده شدن به بد افزارها و آسیب پذیری در سیستم آن ها آنان کاهش پیدا کند. اما در این بین افرادی وجود دارند که بروزرسانی های اجباری را تحمل نمی کنند، خصوصا زمانی که برخی از همین بروز رسانی ها باعث به وجود آمدن مشکلات می شوند و یا به درستی نصب نمی گردند. چنانچه شما از نسخه خانگی (Home) ویندوز ۱۰ استفاده می کند، بهتر است بدانید که قطعا با برروزرسانی های زمان بندی شده مایکروسافت مواجه خواهید بود (هر چند ما در انتهای این مقاله روش هایی را به شما خواهیم آموخت). اما با این حال کاربران نسخه های حرفه ای (Pro) و تجاری (Enterprise) این ویندوز این فرصت را دارند که برخی از انواع بروزرسانی ها را به تعویق بیاندازند.

این را در نظر داشته باشید که به هنگامی که ما از کاربران حرفه ای و تجاری نام بردیم، در واقع منظور اصلی همان کاربران حرفه ای بوده است. زیرا بیشتر کامپیوترهای سازمانی امور مربوط به بروزرسانی شان تحت اختیار بخش IT آن سازمان است که خود باعث می شود تا آن ها به طور معمول بروزسانی ها را به تعویق بیاندازند. اما چون امکان ارتقاء ویندوز مایکروسافت از هر نسخه ای همچون ویندوز XP یا ۷ به ویندوز ۸ (و بعد به ویندوز ۱۰ نسخه Pro) وجود دارد، بنابر این بی شک افراد حرفه ای بسیاری هم هستند که نیاز دارند این بروزرسانی ها را به تعویق بیاندازند.

 

چگونگی به تعویق انداختن آپدیت های مربوط به ویندوز ۱۰

در ابتدا بر روی Start کلیک کرده و آیکون شکل چرخ دنده تحت عنوان Settings که در سمت چپ منوی Start وجود دارد را انتخاب کنید و برنامه Settings را به اجرا در آورید. حال به بخش Update & Security > Windows Update بروید؛ در زیر “Update settings “قسمت Advanced options را انتخاب کنید. پنجره جدید مربوط به Advanced options باز خواهد شد. در این بخش بر روی Defer feature updates کلیک کنید و کار در این بخش تمام می شود.

 به تعویق انداختن بروزرسانی های مربوط به ویندوز ۱۰ به چه معناست؟

انجام این تنظیمات در این بخش موجب می شود تا شما در یک کانال ویژه قرار بگیرید که در ویندوز ۱۰ با نام ” Current branch for business ” شناخته می شود. این ورژن از ویندوز ۱۰ آپگریدهای مربوط به ویژگی ها را به سرعت سایر افراد دریافت نمی کند، اما همچنان دریافت بروزرسانی های امنیتی طبق برنامه مایکروسافت صرف نظر از این تنظیمات به قوت خود باقی خواهد ماند.مایکروسافت اعلام کرده است که کسانی که بروزرسانی ها را به تعویق می اندازند تا چندین ماه، دیگر مجبور به نصب بروزرسانی های مربوط به برخی ویژگی ها نیستند. این بازه زمانی دقیقا مشخص نشده است، اما بنابر اعلام Ed Bott نویسنده سایت ZDNet در جولای، این بازه زمانی چیزی در حدود دو ماه است که ممکن است تا حدود چهار ماه نیز افزایش پیدا کند که به نظر زمان منطقی برای برطرف کردن عمده مشکلات موجود در ویندوز ۱۰ می باشد.

برای کاربران خانگی باید بگوییم که متاسفانه راهی برای به تعویق انداختن آپدیت ویندوز نسخه (Home) وجود ندارد، اما برخی از ترفندها وجود دارند که به کار بستن آنان می تواند این بروزرسانی های اجباری را قدری قابل تحمل تر سازد. برای دستیابی به این ترفندها می توانید مقاله “چگونگی زمانبندی کردن برورزسانی های نصب شده در ویندوز ۱۰” و همچنین مقاله “چگونگی جلوگیری از دانلود به شکل خودکار در ویندوز ۱۰ از طریق تنظیمات مربوط به کانکشن WIFI” را مطالعه کنید.

 

برگرفته از:

How to defer Windows 10 updates