پر مخاطب ترین سامانه های آموزشی آنلاین

امروزه استقبال بسیار زیادی از سامانه های آموزش آنلاین در سراسر دنیا شده است.MOOC ها سهم بسیار بزرگی از این بازار را به خود اختصاص داده اند و GoToClass با تجربه برگزاری دوره های MOOC فارسی زبان علاقه مند است تا شما را با سایر وب سایت های آموزش آنلاین در دنیا آشنا سازد.

1- Coursera
بدون شک coursera یکی پرمخاطب ترین سامانه های آموزشی در دنیا می باشد. با نگاهی به سال 2017 در می بابیم که Coursera همچنان رهبر صنعت MOOC در دنیاست.
مخاطبان این وب سایت دسترسی به اساتید بهترین دانشگاه های دنیا را همراه با فرصتی برای ارتباط با بیش از 23 میلیون کاربر این سامانه از سراسر دنیا تجربه خواهند کرد.

2-edX
edX در سال 2012 به عنوان محصول مشترک دانشگاه های Harvard و MIT ایجاد شد. edX یک سامانه آموزشی و ارائه دهنده دوره های MOOC است . ارائه دوره های آموزشی با کیفیت بالا از بهترین دانشگاه ها و موسسات در سراسر جهان و امکان استفاده آزاد دانشجویان از دوره ها در هر کجا و هر زمان، محبوبیت این سامانه را روز به روز بیشتر کرده است. بیشتر دوره ها در edX رایگان اند اما برای دریافت مدرک باید هزینه تعیین شده را پرداخت کنید.

3-Udemy
Udemy یک بازار جهانی برای یادگیری و تدریس در دوره های آنلاین است. این سرویس بیش از 14میلیون دانشجو و بیش از 42هزار دوره به 81 زبان و گویش مختلف را دور هم جمع کرده است. Udemy ارائه دهنده دوره های آزاد نیست ولی برای سنین و موضوعات مختلف دوره های بسیار خوب و با کیفیتی را می توانید در آن بیابید.

4-Udacity
Udacity به عنوان یک دانشگاه آنلاین شناخته شده است. این سایت آموزش آنلاین اولین وبسایت رسمی MOOC بود که توسط سباستین ترون مخترع ماشین Google’s autonomous و بنیان گذار Google X بنیان گذاری شد. برخی از بزرگترین وبسایت های اینترنتی مثل فیسبوک و گوگل با Udacity همکاری داشته اند. دوره های Nanodegree این شرکت ها دارای گواهینامه هایی هستند که توسط رهبران صنعتی از جمله گوگل، فیس بوک، AT & T، آی بی ام واتسون و مرسدس اراده شده و به رسمیت شناخته می شوند.

5-Open Education Consortium
Open Education Consortium یکی از بهترین سامانه های آموزشی در سال 2017 بوده است. مدرسین و دانشجویان هر دو میتوانند از آموزش های این وب سایت که به صورت رایگان ارائه می شوند، استفاده کنند. دانشجویان می توانند دوره های مورد نظر خود را از طریق موتور جست و جوی قدرتمند این سایت یافته و به رایگان استفاده کنند.

6-The Khan Academy
آکادمی خان این روز ها به یکی از بزرگترین سامانه های آموزشی تبدیل شده است. در این وب سایت می توانید فیلم های سخنرانی ها، تجزیه و تحلیل های مختلف، تمرینات آموزشی مختلف و ابزار های متنوع دیگری برای یادگیری پیدا کنید.

منبع : https://homeschoolbase.com/best-open-course-education-websites/