شما میتوانید اپلیکیشن اندروید ما را دانلود کنید.
مخصوص نسخه اندروید 4.4 به بالا دانلود اپلیکیشن اندروید

وبلاگ

چگونه فایل های آسیب دیده/خراب Word، Excel،PowerPoint و Outlook را تعمیر کنیم؟

 

خلاصه: چنانچه فایل های MS Word، Excel یا PowerPoint  شما آسیب دیده باشند، بیشتر برنامه هایی که در زمینه بازیابی و یا تعمیر فایل وجود دارند به شما کمک خاصی نخواهند کرد. در چنین شرایطی، به نرم افزارهایی خاصی نیاز است که در حین عملیات بازیابی به فرمت و عناصر موجود در پوشه MS Office آسیب نزند. استفاده مجموعه نرم افزار های گسترده Stellar، انجام این دور از تصور نیست و ممکن است.

 چگونه اسناد آسیب دیده و یا خراب شده MS Word را بازیابی کنیم؟

بازیابی فایل های خراب شده یا آسیب دیده MS Word کار ساده ای نیست که هر نرم افزار ساده بازیابی فایل بتواند از پس آن بر بیاید. شما برای انجام این کار نیاز به برخی از ابزارهای ویژه دارید. در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با نرم افزاری بسیار ساده آشنا سازیم که بازیابی چنین فایل هایی را انجام می دهد.

نرم افزار Phoenix Word Repair  بدون آن که هیچ گونه تغییری در فرمت نوشتاری، عکس، فونت، عنوان ها، پاورقی ها و لینک های فایل های .doc و .docx بوجود آورد، آنان را بازیابی می کند.

در طول روند بازیابی اسناد Word، پس از آن که اسکن به پایان رسید، شما انواع مختلفی از پیش نمایش ها را از سند (document) مشاهده خواهید نمود. این حالت ها عبارتند از:  ‘Full document’، ‘Filtered Text’ و ‘RAW Text.

به منظور بازیابی سه گزینه پیش روی شما وجود دارد که عبارتند از؛ ‘Simple Repair’، ‘Advance Repair’ و ‘Raw Recovery’. حالت بازیابی ساده (Simple Repair) برای آن دسته از فایل های .doc و .docx استفاده می شود که دارای ایرادات و خرابی های جزئی هستند. اما حالت بازیابی حرفه ای (Advance Repair) برای آسیب دیدگی های شدید فایل های .doc و گزینه سوم (Raw Recovery) زمانی به کار می آید که فایل Word شما به شدت آسیب دیده و تنها یک نوشته نارس یا فرمت خاصی می باشد که فقط ماشین توانایی خواندن آن را دارد.

مراحل بازیابی فایل:

۱- فایل معیوب MS Word را انتخاب کرده کنید. برای این کار کافیست تا بر روی آیکون ‘Add File’ در نوار ‘File’ کلیک کنید.

۲- جهت بازیابی فایل، نیاز است تا فایل ها را در نمودار درختی بررسی کنید. از نوار ‘File’ بر روی آیکون ‘save’ کلیک کرده و برای استفاده از گزینه های پیشرفته ‘Advance Repair.’ را انتخاب کنید.

پشتیبانی و سازگاری: این نرم افزار از MS Word های ۲۰۱۳، ۲۰۱۰، ۲۰۰۷، ۲۰۰۳، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۰ پشتیبانی می کند و با سیستم عامل های ویندوز ۱۰، ۸، ۷، ویستا، ۲۰۰۳، XP، ۲۰۰۰ و NT نیز سازگار است.

توجه: در نظر داشته باشید که به هنگام کار با نرم افزار ،Stellar Phoenix Word Repair مایکروسافت آفیس را به اجرا در نیاورید.

چگونه کاربرگ های (Worksheet) آسیب دیده و یا خراب شده MS Excel را تعمیر کنیم؟

بازگرداندن فایل های Excel به وضعیت اولیه شان همانند فایل های Word کار دشواری است، با این تفاوت که در روند بازیابی فایل های Excel  باید چند گزینه دیگر را نیز در نظر داشت. در چنین شرایطی استفاده از نرم افزار Phoenix Excel Repair می تواند مفید واقع شود. این ابزار برای تعمیر فایل های غیر قابل دسترسی و معیوب بسیار کارآمد MS Excel شامل فایل های .xls و .xlsx بسیار کار آمد است. در اینجا قصد داریم تا به شما بیاموزیم که چگونه بدون تغییر نمودارها، جداول، cell comment ها، فرمول ها، عکس ها و غیره فایل های Excel خود را بازیابی کنید.

این نرم افزار قدرتمند قادر است تا تمام مشکلات رایج ناشی از آسیب دیدن فایل های Excel مانند فرمت های غیر قابل تشخیص، محتوای ناخوانا و غیره را برطرف سازد.

همچنین در این نرم افزار گزینه ای وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که تمامی فایل ها را به شکل دسته ای و با هم بازیابی کنید. این کار باعث صرفه جویی زمان برای شما می شود. همچنین این ابزار برای پیش نمایش فایل های بازیابی شده از یک رابط کاربری استاندار استفاده می کند.

ورژن آزمایشی (trial) این ابزار پس از عملیات اسکن و تعمیر تنها اجازه دسترسی به پیش نمایش فایل ها را می دهد. شما همچنین می توانید از log report برای آنالیز بیشتر نیز استفاده کنید.

پشتیبانی و سازگاری: نرم افزار Stellar Excel Phoenix Repairs از تمامی فایل های Excel تولید شده توسط MS Excel های ۲۰۱۶، ۲۰۱۳، ۲۰۱۰، ۲۰۰۷، ۲۰۰۳، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۰ پشتیبانی می کند. برای نسخه MAC این نرم افزار تنها فایل های ‘.XLSX ساخته شده توسط MS Excel نسخه های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ را پشتیبانی می کند. همچنین این نرم افزار با سیستم عامل های ویندوز ۱۰، ۸، ۷، ویستا، ۲۰۰۳، XP، ۲۰۰۰، NT، OS X 10.5 و بالاتر نیز سازگاری دارد.

توجه: چنانچه با پیغامی مواجه شدید که اعلام می کرد یک یا چند Microsoft Excel در حال اجرا می باشد، ابتدا تمامی آن ها را بسته و سپس دوباره امتحان کنید.

چگونه اسلایدهای آسیب دیده و یا خراب شده MS PowerPoint را تعمیر کنیم؟

هنگامی که قصد داریم تا برای شرکت یا دانشگاهمان تعدادی اسلاید تهیه کنیم، بی شک می بایست به سراغ Microsoft PowerPoint برویم. هنگامی که فایل های ما دچار آسیب می شوند ما با مشکل مواجه خواهیم شد و در چنین شرایطی است که نیاز داریم تا با استفاده از ابزاری این فایل ها را بازیابی کنیم.  Stellar Phoenix PowerPoint Repair دقیقا همان نرم افزاری است که در چنین لحظاتی به کمک شما می آید.

این ابزار در زمینه بازیابی فایل های PowerPoint آسیب دیده بسیار قدرتمند و حرفه ای عمل می کند. آیا فایل های شما حاوی بخش های بسیاری همچون فرم ها، ماژول ها، جداول، کنترل ها، VBA code، comment ها، hyperlink ها و غیره بوده است؟ اصلا جای نگرانی نیست تمامی این موارد را پوشش می دهد.

این نرم افزار خطاهای ناشی از آسیب دیدن فایل های  PowerPoint را رفع می کند و به شما کمک می کند تا دیتا های غیر قابل دسترسی را بازیابی کنید. گزینه Batch-Recovery به شما کمک می کند تا چندین فایل را به صورت یکجا بازیابی کنید و با این کار در زمان خود صرفه جویی کنید.

در شرایطی که فایل شما شدیدا آسیب دیده بود، می توانید از گزینه RAW recovery استفاده کنید. این نرم افزار در این حالت برای بازیابی از شیوه signature-based استفاده می کند.

پیش از ذخیره سازی و خرید این محصول، ورژن آزمایشی (trial) به شما امکان دسترسی به پیش نمایش فایل ها را می دهد. این نرم افزار همچنین فایل های مربوط به اسلایدهای macro-enabled را نیز تعمیر می کند.

چگونه فایل  PSTآسیب دیده و یا خراب شده Outlook  را تعمیر کنیم؟

همانند سایر اسناد مربوط به Microsoft، این امکان برای شما وجود دارد که فایل PST متعلق به Outlook را بازیابی کرده و دوباره به محتوای ایمیل خود دسترسی پیدا کنید. Phoenix Outlook PST Repair  به شما امکان بازیابی ایمیل ها، پیوست ها، مخاطب ها، Task ها، نوشته ها، ژورنال ها، تقویم ها و غیره را می دهد.

این ابزار فایل PST کنونی شما را تعمیر کرده و تمامی محتوای موجود در ایمیل شما را در قالب یک فایل جدید PST بازیابی می کند. پس از تعمیر شما این امکان را دارید تا فایل خود را در قالب فرمت هایی دیگر (EML، MSG، RTF، HTML و PDF) و حتی بر مبنای مشخصات جغرافیایی مشخص شده توسط کاربران ذخیره کنید. همچنین امکان پشتیبانی از فایل های دارای رمز عبور و رمزنگاری شده نیز در این نرم افزار نیز گنجانده شده است.شما می توانید تا فایل هایPST  به بزرگی ۲ گیگابایت را تعمیر کنید. ابزار Phoenix Outlook repair این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که ایمیل های اسکن شده را با استفاده از شاخص هایی همچون “تاریخ”، “فرستنده”، “دریافت کننده”، “موضوع”، “نوع ایمیل”، پیوست ها” آرایش بندی کنید. همانند سایر ابزارهای معرفی شده در این مقاله، این ابزار نیز فایل های بازیابی شده را پیش از ذخیره به صورت پیش نمایش در اختیار کاربر قرار می دهد.

پشتیبانی و سازگاری: این نرم افزار از فایل های آسیب دیده تولید شده توسط MS Outlook های ۲۰۱۶، ۲۰۱۳، ۲۰۱۰، ۲۰۰۷، ۲۰۰۳ و ۲۰۰۲ پشتیبانی می کند و با سیستم عامل های ویندوز ۱۰، ۸، ۷ و ویستا نیز سازگار است.

برگرفته از:

How To Repair Damaged/Corrupt MS Word, Excel, PowerPoint, And Outlook Files

پاسخ دهید