شما میتوانید اپلیکیشن اندروید ما را دانلود کنید.
مخصوص نسخه اندروید 4.4 به بالا دانلود اپلیکیشن اندروید

وبلاگ

چگونگی نصب چندین سیستم عامل بر روی یک USB فلش Bootable

Untitled-2

 

چنانچه در استفاده از سیستم عامل خود با مشکل مواجه هستید و در طی استفاده از آن  بارها و بارها با خطای صفحه آبی روبرو می شوید، داشتن یک USB فلش bootable می تواند برای شما مفید واقع شود. داشتن یک نسخه از سیستم عامل بر روی USB فلش می تواند به شما کمک کند تا کامپیوتر/لپ تاپ خود را از مشکلاتی که بواسطه وجود نرم افزارها در سیستم عامل به وجود می آید دور نگه دارید. علاوه بر این، تقریبا امکان نصب فایل iso تمامی سیستم عامل ها بر روی فلش درایور های قابل حمل با توجه به وجود ابزارهای متنوعی که برای این کار وجود دارد به آسانی امکان پذیر است و ابزارهای the Windows USB/DVD tool و Startup Disk Creator در Ubuntu از نمونه ابزارهایی برای انجام این کار هستند.در حالی که داشتن یک USB فلش حاوی تنها یک سیستم عامل می تواند برای یک فرد غیرفنی مفید به نظر برسد، اما افرادی هستند که برای تست کردن نرم افزارهای خود به چندین نسخه از سیستم عامل های مختلف نیاز دارند. با توجه به وجود تعداد بسیار زیاد سیستم عامل های مختلف در بازار، منطقی به نظر نمی رسد که برای هر یک از آنان یک USB فلش تهیه کنید. پس بسیار خوب است اگر بتوانیم تمامی آن ها را بر روی یک USB فلش multiboot نصب کنیم.

بنابراین ما قصد داریم تا در این مقاله به شما بیاموزیم که چگونه می توانید چندین فایل ISO را بر روی تنها یک فلش نصب کنید و یک USB فلش multiboot درست کنید. از آنجایی که فایل های ISO اغلب بسیار حجیم می باشند، ظرفیت USB درایور شما می بایست حداقل ۱۶گیگابایت یا ۳۲گیگابایت باشد. به عنوان مثال برای نصب سه فایل ISO متعلق به ویندوز شما به یک فلش ۱۶ گیگابایتی نیاز دارید.

برای انجام این کار یک ابزار بسیار محبوب وجود دارد که نام آن WinSetupFromUSB می باشد. این ابزار این امکان را به شما می دهد تا چندین فایل ISO را بر روی یک درایور نصب کنید. شما می توانید تا با این نرم افزار سیستم عامل ویندوز را به همراه لینوکس بر روی یک درایو bootable نصب کنید، یا یک دیسک حرفه ای حاوی Windows 7، Windows 8.1 و Windows 10 بسازید.شما می توانید تا با مراجعه به دستور العمل موجود در این مقاله برای برای نصب هر نسخه ای از ویندوز بر روی کامپیوتر شخصی تان استفاده کنید. پیش از اقدام به نصب ویندوز با این روش، چنانچه فایل ISO سیستم عامل ویندوز را ندارید با استفاده از این لینک می توانید به شکل قانونی آنان را دانلود کنید.

 حال با ما همراه شوید تا با چگونگی نصب چندین فایل ISO متعلق به سیستم عامل های مختلف بر روی یک USB فلش آشنا شوید.

مراحل انجام کار:

 • WinSetupFromUSB را دانلود کرده و این نرم افزار را بر روی کامپیوتر/لپ تاپ خود extract کنید.
 • USB فلش خود را به کامپیوتر/لپ تاپ خود متصل کنید.
 • بر اساس ۳۲بیتی بودن یا ۶۴ بیتی بودن سیستم عامل یکی از دو نسخه نرم افزار WinSetupFromUSB را باز کنید.
 • USB فلش خود را انتخاب کرده و در صورت عدم شناسایی USB توسط نرم افزار از دکمه refresh استفاده کنید.
 • گزینه Auto format it with FBinst را تیک بزنید. به خاطر داشته باشید شما می بایست این کار را حتما برای اولین بار به هنگام نصب فایل ISO انجام دهید.

multiboot

 

حال بر رویAdvanced options  کلیک کنید و Custom menu names for Vista/7/8/Server Source را انتخاب کنید. برای خارج شدن از این قسمت بر روی نشان گر (X) کلیک کنید.

 

multiboot

حال به صفحه اصلی نرم افزار باز می گردیم و در checkbox موجود سیستم عاملی که قصد نصب کردن آن بر روی USB فلش را داریم انتخاب می کنیم. توجه داشته باشید که در صورتی که فایل ISO شما بیش از ۴ گیگابایت حجم داشته باشد با پیغامی روبرو خواهید که به شما هشدار می دهد تا آن را به قسمت های کوچک تر قسمت کنید، این پیغام به این علت است که شما در قسمت بالایی گزینه FAT32 را انتخاب نموده اید. بر روی ok کلیک کنید.

حال دکمه GO را بزنید. پس انجام این کار نرم افزار اقدام به نصب سیستم عامل مورد نظر شما بر روی USB فلش می کند.

چگونگی نصب دومین فایل ISO متعلق به سیستم عامل دیگری بر روی همان USB فلش

مراحل انجام کار:

 • دوباره نرم افزار WinSetupFromUSB را اجرا کنید.
 • از منوی کشویی موجود USB فلش خود را انتخاب کنید.
 • بر روی Advanced Options کلیک کنید و Custom menu names for Vista/7/8/10/Server Source را پیدا کنید.
 • به هنگام نصب سیستم عامل دوم تیک گزینه Auto format it with FBinst را بردارید. فعال بودن این گزینه موجب آن می شود که سیستم عامل قبلی شما از بین برود.
 • فایل ISO را Add کنید.
 • بر روی دکمه GO کلیک کنید و روند را ادامه دهید.
 • برای Add کردن سایر فایل های ISO همین روند را دنبال کنید.

این شیوه می تواند به ساخت USB فلش های حاوی چندین سیستم عامل کمک کند. به خاطر داشته باشید که ابزراهای بسیاری برای انجام این کار وجود دارند که در این بین می توان از Xboot Windows Tool نام برد.

برگرفته از:

How to create a MultiBoot USB flash drive by putting multiple ISO files on one bootable USB stick

پاسخ دهید