شما میتوانید اپلیکیشن اندروید ما را دانلود کنید.
مخصوص نسخه اندروید 4.4 به بالا دانلود اپلیکیشن اندروید

وبلاگ

با استفاده از این پنچ راهکار ساده می توانید SD Card خود را در برابر هک شدن محافظت کنید

galaxy-s7_sdcard-1 (1)

 

SD Card ها دارای مزایای بسیاری هستند، مزایای همچون سایز کوچک، سبک وزن بودن وچند کاره بودن (شما می توانید هر نوع از اطلاعاتی را در آنان ذخیره کنید)، اما این به این معنا نیست که آن ها از معایب و خطرات احتمالی به دور هستند.عمل هک کردن دیگر تنها به کامپیوتر ها محدود نمی شود و امروزه دامن دستگاه های تلفن همراه را نیز گرفته است. یک هکر با هک تلفن همراه شما نه تنها می تواند به اطلاعات شخصی و موقعیت مکانی شما دست پیدا کند، بلکه می تواند به سادگی به ایمیل ها، شبکه های اجتماعی که شما در آن عضو هستید و حتی حساب های بانکی شما نیز دسترسی داشته باشد. در نتیجه SD Card های تلفن همراه شما جزء قسمت هایی به حساب می آیند که در معرض هک شدن قرار دارند و ممکن است اطلاعات مهم و خصوصی آنان مورد سرقت قرار بگیرد. پس با این تفاسیر بسیار مهم و حیاتی است که SD card شما نسبت به هک مقاوم یا در اصطلاح ضد هک (hack-proof) باشد.

 ۲- حفاظت از داده ها با استفاده از پسورد (Password-Protect)

حفاظت با کمک از پسورد یکی از راه های آسان برای ضد هک شدن SD Card است. این کار باعث مسدود شدن دسترسی های غیر مجاز، سرقت و اعمال مجرمانه می شود. برای انجام این کار توسط تلفن های همراه  نرم افزارها یا اپلیکیشن های متعددی وجود دارد که شما می توانید توسط آنان برای دیتاهای قرار گرفته بر روی SD Card خود پسورد تعیین کنید (توجه داشته باشید که پسوردهایی را انتخاب کنید که به آسانی قابل حدس زدن نباشند و قرار دادن اطلاعات شخصی مانند نام یا تاریخ تولد به عنوان پسورد پرهیز کنید.)

۳- استفاده از روش Write-protecting data

استفاده از این روش برابر با قفل کردن دیتا می باشد. به تعبیری دیگر با این کار هیچ کس حق  دسترسی، حذف و ایجاد تغییر در داخل SD Card شما را ندارد. برای این کار کافیست تا SD Card خود را از دستگاه خارج کرده و با استفاده از سوئیچ قرار گرفته بر روی SD Card آن را Lock (قفل) کنید. چنانچه قصد داشتید write-protect را ازبین ببیرید و دوباره به اطلاعات دسترسی داشته باشید کافی است تا دوباره آن را بیرون بکشید و سوئیچ را بر روی حالت Unlock (بازکردن قفل) قرار دهید.

۴- رمزنگاری بر روی SD Card ها (Encrypt)

رمزنگاری کردن دیتا از پسورد گذاشتن بر روی آن پیشرفته تر است. انجام این کار باعث مخفی شدن دیتا می شود و دسترسی به آن را در حالت رمز نگاری شده بسیار دشوار می کند. با این حال برای انجام چنین کاری شما نیاز به یک کامپیوتر دارید تا به وسیله نرم افزار دیتاها را رمزنگاری کنید. چنانچه قصد دارید تا از دسترسی سایرین به SD Card خود جلوگیری بعمل آورید به شما پیشنهاد می کنیم که تمام SD Card خود را رمزنگاری کنید.

۵- حفاظت از SD Card در برابر هرگونه صدمات فیزیکی

جدا از مسائل مربوط به ضد هک کردن SD card مسئله دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار است، بحث حفاظت در برابر صدمات فیزیکی آن هم از نوع سنگین آن، مثل آب و آتش است. از آنجایی که این قطعات بسیار ظریف و شکننده هستند بنابراین هیچ نرم افزاری قادر نیست که اطلاعات مانده بر روی یک SD card صدمه دیده را بازیابی کند و به همین خاطر است که به شما توصیه می کنیم تا در زمان هایی که از آنان استفاده نمی کنید این قطعات آسیب پذیر را در شرایط و وضعیتی ایمن نگهداری کنید.

برگرفته:

۵ Simple Ways To Make Your SD Card Data Hack-Proof

پاسخ دهید