شما میتوانید اپلیکیشن اندروید ما را دانلود کنید.
مخصوص نسخه اندروید 4.4 به بالا دانلود اپلیکیشن اندروید

وبلاگ

5 نمونه از برترین وب سایت های آموزش آنلاین لینوکس

maxresdefault-6

چنانچه قصد یادگیری لینوکس را دارید با ما همراه شوید تا شما را با ۵ وب سایت از بهترین وب سایت های آموزش آنلاین لینوکس آشنا سازیم.

لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است و شما می توانید بسیاری از امور خود را با استفاده از این سیستم عامل بسیار عالی انجام دهید. لینوکس دقیقا مشابه ویندوز xp، ویندوز ۷، ویندوز ۸ و Mac OS می باشد. دامنه استفاده از این سیستم عامل بسیار گسترده است و از نرم افزارهای مبتنی بر لینوکس برای کنترل سخت افزارهایی همچون کامپیوترهای شخصی و همراه، ابر کامپیوترها، دستگاه های تلفن همراه، تجهیزات شبکه، مبادلات جهانی سهام، هواپیماها و اتومبیل ها استفاده می شود. همچنین بر خلاف کامپیوترهایی مبتنی بر ویندوز و (Mac ، (command line این سیستم عامل موجب شده است تا لینوکس در میان برنامه نویسان و هکرها از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار باشد.طراحی لینوکس براساس رابط خط فرمانی (command line interface) بسیار قدرتمند و یکپارچه ای انجام شده است که در ویندوز و Mac در دسترس نیست. این باعث می شود تا هکرها و برنامه نویس ها بتوانند دسترسی و کنترل بهتری بر روی سیستم شان و عملیات مربوط به customization (سفارشی سازی) داشته باشند و همین موضوع باعث شده است که ابزارهای هک کردن و pen test (تست نفوذ) ساخته شده برای لینوکس در مقایسه با رقیب خود یعنی ویندوز، عملکرد بسیار بهتری داشته باشند. اما در مقابل، طراحی ویندوز بر اساس رابط کاربری گرافیکی (graphic user interface) بوده است، که باعث به وجود آوردن محدودیت در عمل point-and-click navigation و عدم تعامل کاربران در دسترسی به برنامه ها و منوها برای تنظیمات می شود.

با توجه به ویژگی های مختلف لینوکس،  تعداد افرادی که خواهان فراگیری این سیستم عامل هستند نیز زیاد است. پیدا کردن مهارت در لینوکس فوق العاده مفید است و نه تنها می تواند در پیشبرد حرفه و بهبود دانش کلی شما در زمینه کامپیوتر یاریتان کند، بلکه به همین میزان به شما این توانایی را می دهد که خلاقانه بیاندیشید و از پس حل مشکلات برآیید.

در این مقاله ما شما را با ۵ وب سایت برتر آشنا خواهیم ساخت تا به کمک آنان بتوانید به آسانی و به شکل آنلاین لینوکس را بیاموزید.

۱- Linux programming

این سایت یکی از بهترین سایت ها برای آشنایی با لینوکس است. در این سایت شما می توانید اطلاعاتی در زمینه چگونگی توسعه برنامه های لینوکس و مدیریت سیستم های لینوکسی کسب کنید. همچنین شما می توانید تا در این سایت به توضیحات جامع و کامل قرار گرفته شده پیرامون برخی از پرسش و پاسخ های مطرح شده همچون چرا مهم بودن لینوکس، تفاوت مابین لینوکس و Unix … دسترسی داشته باشید.

۲- Linux.com

با Linux.com شما می توانید تا از اخبار و اپلیکیشن های جدید و همچنین راه های چگونگی پیوستن و شرکت در انجمن لینوکس با خبر شوید. اما آنچه که در رابطه با این سایت با اهمیت می باشد این است که به لطف راهکارها، آموزش ها و پاسخدهی به طیف وسیعی از پرسش های مطرح در زمینه لینوکس، این امکان برای شما وجود دارد تا هرآنچه که مربوط با لینوکس می باشد را بیاموزید. کاربران مبتدی برای شروع می بایست به صفحه “راهنمای کاربران جدید” مراجعه کنند تا در روند از پیش تعیین شده سایت که برای این دسته از کاربران تعیین شده است قرار گیرند.Linux.com از آنجایی که  با بنیاد لینوکس در ارتباط است دوره های آنلاین و آموزشی را به کاربران خانگی، sysadmin ها و developer ها ارائه می کند. افراد علاقه مند با مراجعه به بخش “آشنایی با لینوکس” و شرکت در دوره های آنلاین رایگان در edX  می توانند روند یادگیری خود را از همین لحظه آغاز کنند.

۳- Linux Security for Beginners

وب سایت Linuxtopia.org دوره های امنیتی لینوکس را برای کاربران مبتدی به شکل رایگان برگزار می کند و اطلاعات و راهنمایی های دقیقی را در رابطه با آخرین مسائل امنیتی مربوط با لینوکس به کاربران ارائه می دهد. در این سایت در رابطه با کلیه مطالب مرتبط با فایروال ها، امنیت وایرلس ها و … بحث و گفت و گو شده است. با این تفاسیر چنانچه مایلید تا با چگونگی استفاده ایمن و راحت از لینوکس آشنا شوید، این سایت می تواند منبع بسیار کاملی برای شما باشد.

۴- Norm Matloff’s Unix and Linux tutorial Centre

Norm Matloff استاد علوم کامپیوتر، مجموعه ی متنوعی از آموزش های مربوط به لینوکس و UNIX را برای مطالعه مستقل افراد تهیه کرده است. او در این سایت علاوه بر ارائه و فراهم کردن دستورات راهنما برای مبتدیان، اطلاعات بسیار پیشرفته تری را نیز گنجانده است.

۵- Linux Basic Concepts

علاوه بر موارد فوق، برخی از دوره های آموزشی آنلاین و رایگان وجود دارند که شما با مراجعه به آنان می توانید مفاهیم اولیه لینوکس را بیاموزید. پس با مراجعه به این سایت ها اطلاعاتی را که فکر می کنید مورد نیاز شما هستند را پیدا کنید و از آنان در زمینه یادگیری لینوکس استفاده کنید.

برگرفته از:

پاسخ دهید