شما میتوانید اپلیکیشن اندروید ما را دانلود کنید.
مخصوص نسخه اندروید 4.4 به بالا دانلود اپلیکیشن اندروید

مشکل رهبری جهان را چگونه برطرف سازیم؟

large_PqGilGAXYWM1V-RXvzE7N5P0rVbpXWhVqqOy-n-3H6c

 

بر اساس گزارشی که به تازگی و توسط آژانس روابط عمومی و بازاریابی Ketchum منتشر شده است، این پایدار بودن مشکلات هستند که در سراسر دنیا مانع شکستن حصار مساله (رهبری سقف شیشه ای) می شوند.مرکز Ketchum Leadership Communication Monitor 2016 یا (KLCM) در این گزارش سعی دارد تا به تشریح موانع قابل توجه موجود بر سر راه رهبری مسئله تبعیض جنسیتی، بپردازد. در این گزارش همچنین بر شکاف موجود بین آنچه که ما از رهبران خود انتظار داریم و آنچه که در واقعیت وجود دارد نیز، تاکید شده است و این همان چیزی است که که در نهایت منتج به پدیده ای می شود که گزارش از آن با عنوان “بحران رهبری جهان” یاد می کند.پس از پنج سال کار تحقیقاتی سالانه، نظرات ۲۵٫۰۰۰ مصرف کننده در پنج قاره از جهان پیرامون مساله شیوه رهبری در ۲۲ صنعت جهان تهیه گردید. بررسی امسال نظرات بالغ بر ۳٫۰۰۰ نفر را گرد هم آورده است.

 کلاس شیشه ای ناخوشایند

افراد شرکت کننده در این بحث مشکلات متعددی را بر سر راه رسیدن به جایگاه رهبری می بینند. ۳/۲ این افراد فکر می کنند که عدم توانایی شخص، باعث ممانعت وی از رسیدن به این جایگاه می شود، حال آنکه بیش از نیمی از آنان مسئله جنسیت، قومیت و گرایش های جنسی را مانع اصلی این مسئله در نظر می گیرند.

-ATbKc1HofE1SA8WsB48jSk-X9OKTgbDFw9k0HY8KbQ

نویسندگان گزارش این موضوع را تحت عنوان “رهبری سقف شیشه ای چند وجهی” توصیف می کنند، موضوعی که مردم را از دستیابی به پست های مهم کاری که با سیاست و جوامع محلی در ارتباط است، باز می دارد.آنگونه که سایت World Economic Forum در گزارش خود با عنوان “فرصت های شغلی آینده” بیان می کند، زنان کمتر در جایگاه رهبری این مشاغل حضور دارند.

PhMWYh22i1_4ahv95u5oUs-O9nEPEcjtzVhNt0Zyaa8

شرکت کنندگان در نظرسنجی KCLM، علاوه بر سایر موضوعات نسبت به اثر بخشی قوانین و مقررات در رابطه با این موضوع نیز با دیده تردید نگاه می کنند. آن ها سطح شرکت و فعالیت های فردی را برای ایجاد تغییر، به مراتب تاثیر گذارتر از  قوانین و مقررات وضع شده می دانند.

مردم به دنبال وجود چه خصیصه هایی در یک رهبر هستند؟

اینفوگرافیک نمایش داده شده در این گزارش بیانگر تفاوت میان واقعیت و انتظارات است. کمتر از ۴/۱ از مردم حضور رهبران را تاثیر گذار می دانند، و در عین حال تنها ۱۳% از آنان در قبول مسئولیت توسط رهبران به نحوی احسن هم نظرند. همچنین یک شکاف ما بین الویت های سیاسی افراد شرکت کننده در نظر سنجی و اینکه تا چه حد سیاستمداران عهده دار این الویت ها هستند، وجود دارد. به همان اندازه کمتر از ۳/۱ از آنان، مدیران را رابطانی موثر می دانند.این موضوع یک مسئله بسیار مهم برای رهبران در سراسر جهان است، همانگونه که معاشرت دوم خصیصه شخصیتی مهمی است که مردم به دنبال آن هستند.

eFIq2H1JBM0cm8hpOmc7Zi3r9hRf_401_Ww2r_lOeAc

در طول پنج سال گذشته، توانایی هایی که مردم از رهبران خود انتظار داشتند تا حدودی ثابت باقی مانده است. در این بین رهبری بر اساس شواهد موجود، ارتباطات و قبول اشتباهات از امتیاز بالایی بر خوردار است،کیفیت خدمات و اعتماد، از دیگر مسائل مهم است که در نظر گرفته می شود.

برگرفته از:

The world has a leadership problem. So how do we fix it?

پاسخ دهید