شما میتوانید اپلیکیشن اندروید ما را دانلود کنید.
مخصوص نسخه اندروید 4.4 به بالا دانلود اپلیکیشن اندروید

وبلاگ

چگونه یک "USB password generator" بسازیم که به صورت خودکار کلمات عبور ما را تولید و وارد کند؟

usb-password-key-generator

خلاصه: آیا مایلید تا یک USB key شخصی داشته باشید که وظیفه تغییرات کلمه عبور شما را بر عهده بگیرد؟ با استفاده از یک USB، یک ماژول ATtiny85 و قدری مهارت لحیم کاری، شما قادر خواهید بود تا یک USB password generator بسازید که به صورت خودکار کلمات عبور شما را ایجاد و وارد کند. برای انجام این کار لازم است تا شما ماژول ATtiny85 را به گونه ای برنامه نویسی کنید که همانند یک USB keyboard عمل کند. این روش توسط یک سازنده ماهر با نام Joonas Pihlajamaa در وبلاگ یک هکر با نام (Code and Life) با جزئیات کامل شرح داده شده است.اپلیکیشن های بسیاری وجود دارند که هر یک نیازمند تغییر کلمه عبور به طور منظم می باشند. از آنجایی که چنین کاری از عهده کاربران عادی بر نمی آید، در نتیجه بسیاری از سازمان ها خواهان انجام این کار از سوی کارمندان خود می باشند.

Joonas Pihlajamaa هنگامی با چنین مشکلی روبرو شد که مدیرش از او درخواست کرد تا در فاصله زمانی های منظم اقدام به تغییر کلمه عبور کند. این کار باعث شد تا او به فکر پیدا کردن روشی باشد که او را از به خاطر سپردن کلمه عبور جدید خلاص کند. برای انجام این کار او تصمیم گرفت تا یک USB HID keyboard کوچک طراحی کند که بتواند کلمه عبور ذخیره شده در EEPROM (یه نوع حافظه پایدار) را به هنگام وصل شدن به سیستم تایپ کند.به کمک این دستگاه ، پس از اتصال دستگاه برای ایجاد یک کلمه عبور جدید، تنها کافی است تا کلید caps lock را چند بار فشار دهید، برای شروع تولید مجدد کلمه عبور، این کلید را ۴ بار و در ازای هر کاراکتر کلمه عبور که ایجاده شده است یک بار آن را بفشارید، لازم است که بدانید که طول کلمه عبور در حالت پیش فرض ۱۰ رقم می باشد.

usb-password-generator-1

 Pihlajamaa در ساخت USB password generator خودش، از یک USB و یک ماژول Attiny 85 استفاده کرده است. ماژولAttiny  این دستگاه طوری برنامه نویسی شده است که همانند یک USB keyword عمل کند و عملیات تولید کلمه عبور و فرآیند وارد کردن را به صورت خودکار انجام دهد، همچنین برای قاب بیرونی این دستگاه نیز از یک فلش درایور قدیمی ۵۱۲ مگابایتی استفاده شده است و با استفاده از لحیم کاری دیودهای Zener، مقاومت ها، جامپرها، GND، VCC و ATtiny بر روی برد tripad  از نوع vero-board  نصب گردیده اند.

Screen-Shot-2016-11-09-at-5.36.50-PM

Pihlajamaa همچنین کدی را نیز بر تامین نیاز دستگاه به برق به اشتراک گذاشته است، این کد امکان برقراری ارتباط میان دستگاه و دریافت تغییر وضعیت از جانب کامپیوتر را فراهم می سازد.در بلاگ این هکر با آدرس Code Life  آموزش های دقیقی را به اشتراک گذاشته است که شامل بخش ها و کدی هایی است که برای ساخت USB password generator خودش از آن استفاده کرده است.
برگرفته از:

How To Build A “USB Password Generator” To Create And Enter Passwords Automatically

پاسخ دهید