شما میتوانید اپلیکیشن اندروید ما را دانلود کنید.
مخصوص نسخه اندروید 4.4 به بالا دانلود اپلیکیشن اندروید

وبلاگ

7 نکته ای که به هنگام انتخاب یک ارائه کننده خدمات دیتا سنتر می بایست به آن توجه داشت

images (1) خلاصه: این مقاله قصد دارد تا با نگاهی دقیق، برخی از اصول مهم و اساسی مورد نیاز در انتخاب یک شرکت ارائه کننده خدمات دیتا سنتر را با شما در میان بگذارد، بنابراین این نکات را به خاطر بسپارید و از آنان به خوبی استفاده کنید. همچنین در این مقاله سعی شده است تا نشان داده شود چگونه یک شرکت نام آشنای ارائه کننده خدمات دیتا سنتر با عرضه راهکارهایی جامع می تواند نه تنها نیازهای حال حاضر شما، بلکه نیازهای آتی شما را نیز برطرف سازد.

شیکاگو بزرگترین مرکز ارتباطات در آمریکای میانه به حساب می آید. مزایایی چون آرایه های انتقال دهنده گسترده، در دسترس بودن فیبر بسیار عالی و internet exchange های بی نقص این مرکز، از جمله دلایلی است که باعث شده است این عنوان به این مرکز اتلاق گردد. عمده فعالیت های این شهر مرتبط با شرکت های تجاری بزرگ است، خصوصا آن دسته از شرکت هایی که حوزه فعالیت آنان اقتصادی، رسانه و سرویس های ابری است، این مرکز توانایی آن را دارد که با افزایش میزان اتصالات، میزان تاخیر (latency) را کاهش دهد. در بازار آشفته ارائه دهندگان خدمات دیتا سنتر، انتخاب یه شرکت مناسب ارائه کننده خدمات، ممکن است دشوار باشد.شما نیازمند پیدا کردن یک شرکت ارائه کننده راهکارهای مرتبط با داده می باشید که بتواند نیازهای حال حاضر شما را در زمینه داده بر آورده سازد، شرکتی که بتواند در کنارتان هر قابلیتی را که مورد نیاز شما و صنایع پیشرفته می باشد را فراهم سازد.

۱-قابلیت تحمل خرابی و مقیاس پذیری (Availability & Scalability)

در حال حاضر با رشد حوزه تجارت الکترونیک و صنایع خرد و نیز عدم ارائه خدمات توسط بسیاری از شرکت ها ارائه کننده خدمات به علت برخوردار نبودن از فضای کافی برای گسترش دیتا سنتر در بخش مرکزی شیکاگو، فضای متعلق به دیتا سنتر در شیکاگو با تقاضای بسیاری زیادی مواجه شده است. پس با این تفاسیر پیش از انتخاب یک دیتا سنتر، از میزان availability و برنامه های آن شرکت برای رشد و توسعه در آینده اطمینان حاصل کنید.به هنگام انتخاب یک ارائه دهنده خدمات دیتا سنتر، توجه به موضوع مقیاس پذیری مهم است. در بررسی دیتا سنتر ها، آن دسته از امکاناتی را برگزینید که بتواند پاسخگوی نیاز های کنونی و آتی شما در زمینه دیتا باشد؛ همچنان که کسب و کار شما با رشد رو به رو می شود، دیتا سنتر شما نیز نیاز به گسترش دارد. بر اساس مشاهدات ما طی ۵ سال گذشته، درخواست برای ارائه سرویس های بهتر و محصولات بیشتر به شکل آنلاین منجر به یک رشد بسیار قابل توجه در زمینه data throughput شده است و این میزان رشد انتظار می رود طی سال های آینده نیز وجود داشته باشد. حال با این تفاسیر، بیشتر درخواست های مصرف کنندگانتان و یا گروه های ذینفع در زمینه دیتا، حول چه محوری است؟ پیش بینی می کنید این میزان درخواست در آینده به شکل خواهد بود؟ در انتخاب یک دیتا سنتر، شرکتی را برای همکاری برگزینید که، منابع و خدماتی مقیاس پذیر مانند بازگشت از بحران (disaster recovery)، مدیریت خدمات و تجمیع متمرکز (colocation) را ارائه می کند.

۲-اتصالات و موقعیت مکانی (Connectivity & Location)

حتی در عصر تکنولوژی هم نمی توان این موضوع را انکار کرد که نزدیک بودن به اطلاعات، دسترسی به آنان را نیز آسان تر می کند. از این روست که این موضوع در صدر لیست ما قرار گرفته است و از دو جهت حائز اهمیت است.

  • هنگامی که به لحاظ فیزیکی به داده هایتان نزدیک تر باشید، مدت زمان پاسخگویی به درخواست شما از لحظه شروع تا پایان بسیار سریع تر خواهد بود. این افزایش سرعت گرچه ممکن است در حد حتی چند میلی ثانیه باشد ولی بر خلاف آن که به نظر ناچیز می رسد می تواند بر محیط های کسب و کار، به خصوص ارائه کنندگان خدمات مالی تاثیر بگذارد.
  • نزدیک بودن به دیتا سنتر همچنین می تواند امکان ارتقاء و تعمیر آن را آسان تر سازد. تا زمانی که همه چیز به خوبی پیش می رود، ممکن است شما نیازی به بازدید از دیتا سنتر خود نداشته باشید، اما به محض اینکه مشکلی به وجود آید، نزدیک بودن شما به دیتا سنتر می تواند موجب شود تا به آسانی در روزهای کاری به دیتا سنتر خود سر بزنید و مشکل را رفع کنید. اگر محل کار شما در مرکز شیکاگو قرار دارد، دیگر لازم نیست تا برای بازدید از دیتا سنتر خود به حومه شهر سفر کنید و روز خود را هدر دهید. شیکاگو همچنین از نظر کمبود فضای پارکینگ نیز، شهری شناخته شده است، پس با این تفاسیر، برخورداری از پارکینگ و مناسب را نیز به لیست انتظارات خود اضافه کنید.

 ۳-انعطاف پذیری و سفارشی سازی (Flexibility and Customization)

چنانچه حرفه شما منحصر به فرد است، در نتیجه راهکار آن نیز می بایست یک راهکار سفارشی باشد که بتواند تک تک نیازهای شما را برآورده سازد. مصرف کنندگان امروزی داده، چه بیماران درمانی و خریداران اینترنتی باشند یا معامله کنندگان سهام، همگی انتظار دارند که در سریع ترین زمان ممکن به سرویس ها و خدماتشان دسترسی داشته باشند. این صحبت به این معنی است که راهکارهای IT نیازمندند تا حد امکان انعطاف پذیر و سفارشی باشند. و در غیر صورت این راهکارها برای دیگران کارایی لازم را نخواهند داشت.در وهله اول، ببینید انتظارات شما از دیتا سنترتان چیست. این انتظارات ممکن است نیاز به یک محیط امن برای انجام (تست توسعه)، افزونگی داده برای مقابله با سوانح یا برآورده سازی نیازهای یک حرفه خاص باشد. شما در همکاری که با شرکت ارائه کننده خدمات دارید، انتظار دارید که این شرکت این امکان را در اختیار شما بگذارد که بتوانید محیط دیتا سنتر خودتان را سفارشی کنید و بتوانید سرویس های پشتیبانی کلیدی همچون مدیریت storage و پشتیبان گیری را به مجموعه خود اضافه کنید.هر تصمیمی که می گیرید این را در نظر داشته باشید که راهکارهای مرتبط با داده در حال پیچیده شدن است. دیتا سنتری را پیدا کنید که به روز باشد و راه حل های خلاقانه ای را در جهت برطرف سازی نیازهای شما ارائه کند.

۴-استاندارد ها و موازین امنیتی (Security & Compliance)

 با توجه به ضعف های امنیتی قابل توجه ای که طی چند سال گذشته خبر ساز شده اند، این حق را می توان به بسیاری از مشاغل داد که در رابطه با امنیت داده هایشان ابراز نگرانی کنند. پس، از شرکتی که قصد دریافت خدمات را دارید بخواهید که شما را نسبت به پروتکل ها و تست هایی نفوذی که در آن مرکز وجود دارد، آگاه سازد.وقتی به موضوع امنیت می رسید، در نظر داشته باشید که شرکت ارائه دهنده خدمات نه تنها امنیت را به شکل logical، بلکه به شکل physical نیز ایجاد کند. بررسی کنید آیا اطراف دیتا سنتر دیوار حفاظتی کشیده شده است؟ چه تعداد درب ورودی وجود دارد؟ آیا روند احراز هویت افراد به صورت بیومتریک و دو مرحله ای انجام می شود؟ چه تعداد نگهبان در محیط حاضرند؟

استاندارد ها و قوانین دیگر موضوع مهمی است که باید در نظر گرفته شود. بررسی کنید و ببینید آیا شرکت ارائه دهنده خدمات از استاندارد هایی همچون SOX، PCI-DSS، HIPAA، FedRAMP و … پیروی می کند. به راحتی از استانداردها عبور نکنید و ببینید شرکت مورد نظر تا چه حد به این استانداردها اهمیت می دهد. آیا آنان تیمی جداگانه را برای بررسی راهکارهایی منطبق با استانداردها اختصاص داده اند؟ آیا استاندارد های ارائه شده توسط آنان با استاندارد های سایر شرکت ها انطباق دارد؟ این بسیار مهم است که به شرکت ارائه دهنده خدمات دیتا سنتر خودتان اطمینان داشته باشید. در پایان روز شما خواستار این هستید که آنان تمام تلاش خود را در جهت حفظ امنیت داده های شما به کار گیرند.

 ۵-راندمان طراحی و پایداری (Efficiency of Design & Sustainability)

بحث پیرامون مسئله راندمان طراحی و پایداری از آنجایی حائز اهمیت است که بحث هزینه همواره الویت اول تصمیم گیرندگان حوزه IT می باشد. شما نیاز دارید تا هر آنچه که بر نتیجه کار شما تاثیر می گذارد را بسنجید، مواردی همچون بحث مالیات، هزینه های آب و برق و انرژی. همه این ها می تواند در این که کجا دیتا سنتر خود را بنا کنید تاثیرات بسیاری داشته باشد. به دنبال تامین کننده ای باشید که به طور دائم در حال بکارگیری از طراحی های کار آمد و اصول مرتبط با طراحی ساختمان می باشد، زیرا این کار باعث کاهش هزینه های شما در دراز مدت می شود.

بر اساس اعلام کمپانی JLL، هزینه برق در شیکاگو ۲۷% از میانگین جهانی ارزان تر است. علاوه بر صرفه جویی در زمینه انرژی، این مزیت را در نظر بگیرید که دیتا سنترهای شیکاگو ازسالانه ۷٫۰۰۰ ساعت سیستم سرمایشی رایگان بهره می برند که این رقم برابر است با  ۸۰% هزینه ای که صرف انرژی برق مرکز نگهداری خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که تامین کنندگان شما از چنین مزایایی بهرمند است.راندمان طراحی و پایداری نشان می دهد که آن شرکت تامین کننده، شرکتی مبتکر است و  وقتی پای راهکار های مرتبط با داده در میان باشد، قطعا شما خواهان همکاری با شرکتی خواهید بود که در نوک پیکان تکنولوژی قرار گرفته است.

۶- راهکارهای جامع

 بیشتر مشاغل و سازمان ها برای  اجرای هر چه بهتر امورشان، نیاز به راهکارهای همزمان و یکپارچه IT دارند و در اینجاست که راهکارهای cloud و تجمیع متمرکز (colocation) نقش خود را بازی می کنند. نه تنها شما نیازمند جدیدترین ویژگی و ایده ها در زمینه دیتا سنترها هستید، بلکه همچنین شما نیاز دارید تا از زیر ساخت های پشتیبان و با مقیاس پذیری بالا، ایمن و هم راستا با راهکارهای IaaS و DRaaS نیز، استفاده کنید.

بسیاری از مشاغل در بازار شیکاگو و نیز سراسر دنیا در حال انتقال به یک مدل ترکیبی از IT می باشند. مشکل این است که شرکت های تامین کننده خدمات مرتبط با cloud، این احساس را دارند که به علت خصوصیات و نرم افزارهای اختصاصی، ادغام با سایر محیط ها برای آنان به شدت دشوار است. پس به دنبال ارائه دهندگان خدمات دیتا سنتری باشید که به دور از این قید و بندها و به صورت یکپارچه راهکارهای ترکیبی cloud را ارائه کند. در اینجا هدف پیدا کردن یک پلتفرم کار آزموده و مناسب است که بتواند دسترسی سریع و قابلیت ارتجاعی منابع محاسباتی را با امنیت ترکیب کند و کنترل لازم برای پشتیبانی از اپلیکیشن های حساس و حجم کاری موجود را در دست بگیرد.

راهکار های بازگشت از بحران (disaster recovery) را فراموش نکنید، بر اساس اعلام موسسه Uptime، از نظر مخاطرات مرتبط با وضعیت جوی از جمله توفان ها و زمین لرزه، منطقه شیکاگو جزء مناطقی است که امکان وقوع شرایط بد جوی در آن بین کم تا متوسط ارزیابی می شود. این مزیت باعث می شود تا در مقایسه با سایر شهرهای ایالات آمریکا این منطقه به انتخاب اول افراد در زمینه (disaster recovery) و پشتیبانی از داده تبدیل شود.خواه این دیتا سنتر اولین دیتا سنتر شما باشد، خواه آن را به عنوان افزونگی در نظر گرفته باشید، در هر دو حالت بسیار مهم است که خود را برای مقابله با حوادثی طبیعی احتمالی آماده سازید، یا بررسی کنید و ببینید چگونه می توان پس از بروز نقص در سیستم در کوتاه ترین زمان ممکن سیستم را دوباره راه اندازی کنید و کار را از سر بگیرید.

۷-خدمات مشتریان

بسیاری از افراد هنگامی که صحبت از ارائه دهندگان خدمات دیتاسنتر به میان می آید، خدمات مشتریان مناسب را به مانند یک امتیاز در نظر می گیرند، اما در حقیقت، این موضوع می بایست یکی از مهم ترین دغدغه های شما باشد. امروزه، راهکارهای مرتبط با داده می توانند موجبات شکست و یا پیروزی یک حرفه را فراهم کند، بنابراین شما نمی توانید هدایت اموری با این اهمیت را به دست افرادی بسپارید که میزان تعهدشان نسبت به موفقیت شما، به اندازه خود شما نیست.ارزیابی های صورت گرفته پیرامون خدمات ارائه شده توسط ارائه دهندگان سرویس های دیتا سنتر می توانند گمراه کننده باشند، با این وجود چند راهکار وجود دارد که می توان از آن برای مقایسه مزایای رقابتی ارائه شده توسط این شرکت ها استفاده نمود:

  • بررسی کنید و ببینید معیارهای آنان برای سنجش موفقیتشان چیست.

راهنمایی: امتیاز بالا در Net Promoter معیار خوبی برای سنجش میزان رضایت کاربران فعلی آن شرکت از خدمات مشتریان آن شرکت می باشد.

  • از ارائه کنندگان خدمات دیتا سنتر درخواست کنید تا در صورت امکان به جای نیروی غیر مقیم از نیروی مقیم استفاده کنند.
  • از توصیه ها و راهنمایی های مشتریان فعلی استفاده کنید

حال به یک چارچوب مناسب در زمینه ارزیابی ارائه کنندگان خدمات دیتا سنتر در شیکاگو دست پیدا کرده اید. از راهکارهای سفارشی سازی داده، تا مطالب خارج از موضوع داده همچون سهولت دسترسی به دیتا سنتر و پارکینگ، همگی زمینه ای را فراهم می سازند که بواسطه آن می توانید یک ارائه کننده خدمات دیتا سنتر را که بتواند نیازهای کنونی و آتی شما را پیرامون داده ها برطرف سازد انتخاب کنید، همچنان که تامین کنندگان QTS این کار را می کنند.شهر شیکاگو همواره با نوآوری هایش مشهور بوده است. از اولین سفارش پستی در آمریکا تا اولین چرخ و فلک همگی متعلق به این شهر می باشد. اکنون در حوزه دیتا راهکارهای سفارشی شده شرکت QTS، این شهر را به اصلی ترین شهر ارائه کننده خدمات در کلاس جهانی تبدیل کرده است. بر این اساس است که حضور بسیاری از مشاغل در شهر شیگاگو و در کنار راهکارهای داده این شهر منطقی به نظر می رسد. برای ادارات و سازمان هایی که به دنبال تجمیع متمرکز هستند، این شهر به علت دوری از بلایای طبیعی و توفان، بهترین انتخاب می باشد.

با افتتاح مرکز جدید QTS با نام (mega data center) در منطقه تجاری و مرکزی شهر شیکاگو، حال ما راهکارهای جهانی خود را به قلب شیکاگو منتقل ساخته ایم. بیش از ۲۹۰٫۰۰۰ شغل در شیکاگو مشغول به فعالیت هستند، و مرکز ما آماده ارائه خدمات به کلیه این مشاغل می باشد. QTS تنها دیتا سنتر تماما یکپارچه، با قابلیت مدیریت میزبان و سرویس های ابری است که سعی دارد تا  با ارائه مشاوره به تصمیم گیرندگان حوزه IT در شرایط سخت و ناگهانی در زمینه حفظ داده هایشان یاری رسان آنان باشد.

شرکت QTS به واسطه دیتا سنترهای جهانی خود و محصولات مبتکرانه اش که تاکنون برای برآورده سازی نیازهای مشتریان ما طراحی شده است شناخته می شود. اما اگر از مشتریان ما درباره QTS سوال کنید آنان در مورد امکانات ما صحبت نمی کنند بلکه در رابطه با افراد، ساختار فرهنگی شرکت ما و سرمایه گذاری ما در زمینه تسهیل دسترسی به امکانات و خدمات مشاوره ای ما در صنعت دیتا سنتر صحبت می کنند. مهندسان ما در شیکاگو به طور دائم در حال آموزش می باشند تا با تکنولوژی ها و زیر ساختارهایی مرتبط با حوزه کاری مشتریان  بیشترآشنا گردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://www.qtsdatacenters.com/data-centers/chicago

پاسخ دهید