شما میتوانید اپلیکیشن اندروید ما را دانلود کنید.
مخصوص نسخه اندروید 4.4 به بالا دانلود اپلیکیشن اندروید

وبلاگ

میخواهید مدیرعامل شوید؟ این شما و این هم نتایج حاصله از LinkedIn !

کاملا بدیهی است که سخت کار کردن، ذکاوت و توانایی رهبری از جمله ملزومات مورد نیاز هر فرد جهت بالا رفتن از  پله های ترقی در یک شرکت است. البته باید به این موارد اندکی شانس را نیز بیافزایم تا با قرارگیری در زمان و موقعیت مناسب بتوانید شانس پیشرفت را پیدا کنید.اما پژوهش های اخیر نشان می دهند که مولفه های دیگری نیز وجود دارند که بهره مندی از آنان می تواند شما را در طی این مسیر یاری کند.

LinkedIn در این گزارش نگاهی به مسیر شغلی ۴۵۹٫۰۰۰ نفر از اعضای خود در سطح جهان، که همگی در بازه زمانی ۱۹۹۰ میلادی تا ۲۰۱۰ در برترین شرکت های ارائه کننده خدمات مشاوره و مدیریتی فعالیت می کردند، داشته است. از این تعداد افراد چیزی در حدود ۶۴٫۰۰۰ (حدودا ۱۴%) آن ها شریکان کمپانی های بزرگ، نایب رئیس یا مدیران ارشد اجرایی (در اصطلاح C-Level) بوده اند.این اطلاعات بدست آمده حاوی نکات قابل توجهی در رابطه با مراحل پیشرفت شغلی می باشد.

نکات حائز اهمیت در این نمودار عبارتند از:

داشتن تجربه در حوزه های مختلف کسب و کار؛ یک مشاور مدیریت که  تجربه حضور در حوزه هایی همچون بازاریابی یا امور مالی (یا هر دو آنان) و یا دیگر حوزه های کسب و کار را با خود به همراه دارد، موجب می شود تا بواسطه این تجارب، شانس خود را در تصاحب جایگاه “مدیر اجرائی ارشد” بالا ببرد.تجربه حضور در هر یک از جایگاه های شغلی از نظر میزان تاثیری که در روند پیشرفت کاری شما دارد با سه سال سابقه کاری برابری می کند.

Guy Berger، اقتصاددان در LinkedIn و نویسنده همکار در این پژوهش می نویسد: “کار کردن در کلیه جایگاه های مختلف شغلی همچون بخش بازاریابی یا امور مالی موجب می شود تا شما درک بسیار مناسبی از عملیات مرتبط با حوزه کسب و کار پیدا کنید، مهارت هایی که برخورداری از آنان لازمه رسیدن به جایگاه یک مدیر اجرایی است.”تغییر در درون مجموعه می تواند تا حد کمی موجب پیشرفت شود، اما تعویض حرفه و شغل تاثیر منفی می گذارد، به طوری که این کار  ممکن است نشان دهنده مقدار تجربه شما و سطح روابطتان باشد.

دارندگان مدرک MBA بیش از سایرین مورد توجه هستند؛ در رابطه با مثال ما یعنی “مشاوران مدیریت”، دریافت مدرک MBA از یکی از ۵ دانشکده برتر بازرگانی در آمریکا، موجب می شود تا فرد به شکل خیره کننده ای پیشرفت کند، این میزان از پیشرفت به حدی است که می توان آن را هم ارز  با ۱۳ سال سابقه کاری قرار داد. این مسئله در رابطه با دارندگان این مدرک از دانشکده های سطح پایین نیز صدق می کند و موجب پیشرفت ۵ ساله این افراد در شغلشان می شود.دیگر مدارک، همچون دکترا و یا کارشناسی ارشد، اگر چه می توانند به بالابردن سطح یک مدیر اجرایی کمک کنند، اما این مدارک قادر نیستند تا همچون مدرک MBA موجبات پیشرفت شما را در شغلتان فراهم سازند.

اهمیت موقعیت مکانی؛ در کشور آمریکا، کار کردن در شهر نیویورک باعث می شود تا مشاورانی که در این شهر کار می کنند نسبت به سایرین، در رسیدن به بالاترین مراتب شغلی از شانس بیشتری برخوردار باشند.جدا از نیویورک، شهرهای بمبئی و سنگاپور نیز جزو شهرهایی هستند که موجبات پیشرفت کاری شما را فراهم می سازند، در حالی که شهرهای سائو پائولو و مادرید به عنوان شهرهایی شناخته می شوند که در روند پیشرفت کاری شما بیشترین تاثیر منفی را می گذارند.

Berger در این باره اینگونه اظهار نظر می کند: “این مسئله ممکن است ناشی از ماهیت مشاغل و صنایع رایج در این شهرها باشد (به عنوان مثال ممکن است تا در شهری میزان تمایل به مشاغل ارائه کننده خدمات مالی نسبت به ارائه دهندگان آخرین تکنولوژی های روز بیشتر باشد) ، و از همین رو بیشترین تراکم دفاتر مرکزی آنان نیز در همان شهرها می باشد.”

اهمیت مسئله جنسیتی؛ در حالی که تا اینجای کار تمامی عوامل برای مردان و زنان یکسان است، اما یک زن برای این که در کسب عنوان یک مدیر اجرائی از شانس یکسانی برخوردار باشد، نیازمند است تا به طور میانگین ازحداقل سه سال و نیم سابقه کار بیشتر بهره مند باشد.نمای گرافیکی زیر برگرفته از انجمن World Economic می باشد که به تفسیر آینده مشاغل زنان در جایگاه های مدیریتی مختلف در سال ۲۰۱۶ میلادی پرداخته است. همانطور که مشاهده می کنید حضور زنان مشخصا در پست های کارشناس ارشد و مدیر عامل بسیار کم رنگ است.

برگرفته از:

Want to become a CEO? Here’s how, according to LinkedIn

پاسخ دهید